Mezinárodná tématická sieť pre výmenu skúseností zamestnávania HIV pozitívnych osôb s dôrazom na elimináciu diskrimináce osôb v služobnom pomere

Logo uniformaNa základe skúseností pracovníkov Českej spoločnosti AIDS pomoc bolo zistené, že HIV pozitívny ľudia môžu v Česku aj na Slovensku rýchlo stratiť zamestnanie a nové pracovné uplatnenie hľadajú vzhľadom k spoločenským bariéram veľmi ťažko. Tým sa dostávajú do zlej ekonomickej, sociálnej a spoločenskej situácie. Stávajú sa závislými na podpore štátu, sociálneho systému a neštátnych neziskových organizácií.

Táto situácia sa dotýka aj osôb pracujúcich v tzv služobnom pomere, teda policajtov, hasičov, vojakov, väzenskej služby a záchranných zložiek atď. Preto je vhodné otvoriť túto problematiku k odbornej diskusii. Z týchto dôvodov vznikla "Medzinárodná tematická sieť pre výmenu skúseností v zamestnávaní osôb pozitívnych na HIV" a jej členom je aj občianske združenie Dom svetla Slovensko. Jedná sa o neformálnu skupinu slovenských, českých, poľských a nemeckých vládnych i mimovládnych organizácií a inštitúcií. Činnosť podporil Európsky sociálny fond.

Podrobné informácie nájdete na stránkach projektu www.hiv-uniforma.cz

Logo EU a OPLZZ

UŽITOČNÉ ODKAZY

DIÁR

23.03.2018 16:00-19:00 TESTOVANIE Checkpoint HIV

30.03.2018 Veľký piatok NETESTUJEME

06.04.2018 16:00-19:00 TESTOVANIE Checkpoint HIV

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Podporte nás

Dovoľujeme si vás osloviť a požiadať o podporu našich aktivít týkajúcich sa prevencie pohlavných chorôb, problematiky HIV a boja proti stigmatizacii osôb HIV+. Môžete pomôcť dobrej veci. Chcete podporiť občianské združenie Dom svetla Slovensko? Ako na to? Formulár pre rok 2017 je k dispozícii tu.

Obrázek č. 16

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 6

GlaxoSmithKline pomáha našej organizácii realizovať preventívne aktivity.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13

Johnson & Johnson s.r.o., divízia Janssen

Obrázek č. 11

Johnson & Johnson s.r.o., divízia Janssen pomáha našej organizácii realizovať preventívne aktivity.

Obrázek č. 9

PepCom Slovakia pomáha našej organizácii realizovať preventívne aktivity.