Domáci test na HIV môžeš získať zdarma.

V spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, z.s. sme pre slovenských klientov pripravili možnosť získať domáci test na HIV zdarma.

Získanie testu na HIV je jednoduché. Stačí vyplniť predtestový dotazník a údaje pre zaslanie testu. Po overení si už len vyzdvihnete test vo vami vybranej pobočke Packeta (Zásilkovna). Súčasťou balenia je podrobný návod v českom jazyku. Test sa vykonáva z kvapky krvi z prstu a jeho samotná realizácia je užívateľsky jednoduchá.

Výsledok testu je dostatočne spoľahlivý, pokiaľ uplynuli aspoň 3 mesiace od rizika k testu. V prípade reaktívneho výsledku je potrebné výsledok potvrdiť štandardným testom z žilnej krvi

Česká spoločnosť AIDS pomoc, z.s je prevádzkovateľom Domu světla v Prahe. Patrí k matadorom testovania na HIV v Českej republike.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13