Európsky týždeň testovania HIV a hepatitíd

OZ Dom svetla Slovensko sa pripojilo k pilotnému projektu jarného Európskeho týždňa testovania HIV a hepatitíd. Aktivita bude prebiehať od 18 do 25 mája 2018. Príďte sa otestovať v piatky 18. a 25. mája od 16.00 do 19.00 hodiny do nášho Checkpointu HIV na Babuškovu 2 v Ružinove, alebo navštívte Národné referenčné centrum pre prevenciu HIV/AIDS na SZU, na Limbovej 14 v Bratislave, v pracovných dňoch 18. 5. - 24. 5. 2018 od 9.00 do 12.00 hodiny.

Pripravte sa na HIV test ONLINE

Každému testu na HIV predchádza pred-testové poradenstvo s preškoleným poradcom podľa štandardu Svetovej zdravotníckej organizácie. Pre zjednodušenie a urýchlenie poradenstva sme pripravili elektronického on-line sprievodcu. Môžete ho vyplniť sami vopred v počítači, na smartfóne či tablete. Ak túto možnosť nemáte, tak ho s Vami vyplní náš poradca. Ak využijete on-line sprievodu vopred, tak skrátite svoju návštevu v našej HIV poradni o niekoľko minút. Zodpovedanie otázok je nevyhnutné pre správne vyhodnotenie, či Váš test na HIV bude uskutočnený v správny čas a tiež, aby jeho výsledok mal správnu výpovednú hodnotu. Systém vyhodnocuje aj odporúčania na testy pre iné pohlavné choroby (týka sa zatiaľ len Česka) a ďalšie odporúčania na prevenciu alebo termin ďalšej návštevy. Ak si nie ste istí niektorými odpoveďami na dané otázky, napriek tomu dotazník vyplňte. Následne ich význam preberiete pri osobnom pohovore s poradcom.

Všetky údaje sú zaznamenávané anonymne a slúžia výhradne na uvedené účely a štatistiku. IP adresy vašich zariadení sa neukladajú. Starostlivo si preto zaznamenajte vygenerovaný identifikátor (kód), pretože ho nemožno neskôr nijako zistiť. Pri osobnej návšteve poradne budete identifikátor (kód) dotazníka potrebovať. Môžete prísť na test do ktorejkoľvek poradne zapojené do tohto systému na Slovensku (HIV Check Point Bratislava alebo mobilná ambulancia) a v Česku (poradne Domu svetla Českej spoločnosti AIDS pomoc v Ostrave, Olomouci, Prahe, Českých Budějoviciach, Tepliciach a mobilných ambulanciach). On-line sprievodca bol vyvinutý v Česku a pre Slovensko je v súčastnosti v pôvodnej českej jazykovej verzii. Po jeho odskúšaní bude v plnej prevádzke v roku 2018 plnohodnotne preložený do slovenčiny. Ďakujeme za Váš čas pri vyplnení pred-testového poradenstva.

Spustenie on-line sprievodca

UŽITOČNÉ ODKAZY

Podporte nás, Darujte 2 % z daní

Obrázek č. 52

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13