Na Duhovom Pride 2019 sme otestovali 144 ľudí

V priebehu sobotňajšieho popoludnia 20.7, keď v centre Bratislavy prebiehal Dúhový pride, testovali pracovníci Domu svetla Slovensko a checkpoint Bratislava v sanitkách na Hviezdoslavovom námestí desiatky ľudí na infekcie HIV, syfilis a žltačku C. Testy prebiehali z kvapky krvi z prsta a boli anonymné a bezplatné. Celkom sa nechalo otestovať 144 ľudí. Z nich 124 absolvovali test na HIV, 138 potom test na syfilis a 133 ľudí na žltačku C. Nie všetci počuli správu, ktorú čakali. U dvoch osôb sme diagnostikovali podozrenie na syfilis a u jedného podozrenie na infekciu HIV.

Sanitky pre testovanie zapožičala Česká spoločnosť AIDS pomoc a testovanie sponzorovali spoločnosti Gilead, ABBVIE a organizátori Dúhového pride. Pravidelné testovanie na HIV a ďalšie infekcie (syfilis, žltačka B a C), ktoré je tiež bezplatné a anonymné, prebieha v checkpoint Bratislava každý piatok od 16 do 19 hodín vo Zdravotným stredisku Babuškova v rovnomennej ulici.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Podporte nás, Darujte 2 % z daní

Obrázek č. 52

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13