Naše združenie sa stalo členom AOPP

Občianské združenie Dom svetla Slovensko sa v novembri stalo členom Asociácie na ochranu práv pacientov, o.z.(AOPP). Prioritou je zastúpenie HIV pacientov v organizáciach podieľajúcich sa na tvorbe legislatívy.

Združenie ochraňuje práva pacientov už viac ako 15 rokov a je prvou pacientskou platformou na Slovensku, ktorá združuje špecifické pacientske organizácie podľa jednotlivých diagnóz. Je zastúpené v Európskom pacientskom fóre a v Medzinárodnej aliancii pacientskych organizácií, čo mu umožňuje podieľať sa na tvorbe slovenských a európskych zákonov.

Podporu AOPP sme využili aj pri stretnutí na ministerstve zdravotníctva SR, kde sme riešili doplatky poistencov za antiretrovírusové lieky používané pri liečbe HIV a zmeny v právnych predpisoch, ktoré ju upravujú. Naším cieľom je aby liečba HIV bola plne hradená bez doplatku pacientov.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Podporte nás, Darujte 2 % z daní

Obrázek č. 52

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13