PODPÍSALI SME PETÍCIU: Výzva k vyšetreniu masového vraždenia a mučenia LGBT komunity v Čečensku

V nedávnej dobe bolo viac ako sto mužov v Čečensku vystavených ponižovaniu a následnému týraniu iba na základe podozrenia z toho, že sú gayovia. V zemi sa na členov LGBT populácie nepochopiteľne usporadúvajú „hony a razie“. Obyvatelia Ruska bežne označujú homosexuálov ako „tých s neobvyklou sexuálnou orientáciou“. Tentokrát bolo pri „lovoch na gayov“ zatknutých viac než sto mužov, najmenej traja boli následne zabití. Medzi zatknutými sa objavili i cirkevní hodnostári či dvaja známi televízni moderátori.

Hovorca prezidenta Čečenska Ramzana Kadyrova popiera nielen samotné záťahy, ale taktiež existenciu homosexuality v Čečensku. „Nemôžete zatýkať alebo prenasledovať ľudí, ktorí sa v zemi vôbec nevyskytujú,“ povedal s úplnou vážnosťou hovorca medzinárodným tlačovým agentúram.

Autori petície požadujú úplné vyšetrovanie všetkých faktov o nezákonnej represii v Čečensku voči LGBT populácii, potrestanie vinníkov a taktiež ukončenie praxe samovoľného násilia či zabíjania v republike.

Po získaní dostatočného množstva podpisov bude petícia doručená generálnemu prokurátorovi Ruska.

Podpísať môžete TU

UŽITOČNÉ ODKAZY

Podporte nás, Darujte 2 % z daní

Obrázek č. 52

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13