Prvý Webinár o HIV pre školy

Dňa 21.10.2016 prebehlo vysielanie historicky prvého online Webinára o HIV pre stredné školy. Odborným garantom bola Slovenská infektologická spoločnosť. Projekt sa zorganizoval vďaka finančnej podpore GSK.

Študenti 10 stredných škôl sa dozvedeli mnoho informácií o HIV aj o živote s touto diagnózou. V štúdiu odpovedali na otázky študentov MUDr. Pavlina Bukovinová, PhD, MUDr. Azzaden Shunnar a Michael Jettmar.

Táto moderná forma vzdelávania sa pri tejto tematike použila na Slovensku prvý krát. U divákov sa stretla s veľkým úspechom. Pedagógovia oceňovali predovšetkým vysokú odbornú úroveň a fakt, že študenti nemuseli opúšťať učebňu.

V súčasnosti pracujeme na zverejnení odpovedí na zaslané otázky a pripravujeme záznam z vysielania.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15
Obrázek č. 50

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13