Testovali sme na PRIDE Košice 2022

V priebehu desiateho festivalového programu PRIDE Košice navštívilo v sobotu 27. augusta testovacie miesto prevádzkované občianskym združením Dom svetla Slovensko celkom 37 ľudí.

Testovanie prebiehalo v mobilnom testovacom Checkpointe v Kasárnach Kulturpark. Zdravotníci urobili 37 testov na HIV, 37 na syfilis, 25 testov na hepatitídu C. Celkovo sme vyhodnotili 99 testov. Všetky uvedené infekcie sa prenášajú nechráneným pohlavným stykom alebo krvou.

Najväčší záujem o testovanie mali vekové skupiny 20 až 29 rokov (18 osôb) a 30 až 39 rokov (8) osôb. Otestovať sa prišlo 17 mužov, 17 žien a 3 osoby označilo iné pohlavie. Najviac záujemcov o testovanie prišlo z košického kraja (16 osôb) a prešovského kraja (10 osôb) . Najčastejším dôvodom návštevy testovacieho miesta bol nechránený sex pod vplyvom alkoholu.

Občianske združenie Dom svetla Slovensko prevádzkuje testovacie Checkpointy v Bratislave na Babuškovej 2, každý pracovný piatok od 16:00 do 19:00 hod a Checkpoint v Nitre na Poliklinike Chrenová Fatranská 12 na 1.poschodí číslo dverí 126B. Každý pracovný štvrtok od 13:00 do 15:00.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13