Veľký záujem o testovanie na HIV v mobilnej poradni

Naše občianské združenie v spolupráci s Českou společností AIDS pomoc pripravila pre záujemcov testovanie rýchlotestom na HIV v mobilnej poradni. Akcia prebehla v rámci Europskeho testovacieho týždňa na HIV.

Testovanie sme realizovali 25.11 na Galvaniho 7/A. Do testovacej sanitky prišlo zistiť svoj HIV status 51 klientov. Ďakujeme všetkým, ktorý nás v našej práci prišli podporiť.

Úspech tejto aktivity nás presvedčil, že je dôležité priblížiť testovanie na HIV verejnosti. Vynasnažíme sa preto v budúcom roku zabezpečiť testovanie v mobilnej poradni častejšie ako raz ročne.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13