Vrelé poďakovanie za spoluprácu a ústretovosť pri realizácii podujatia Lights up 2017 „ Svetlo pre AIDS“ s podtitulom „Ukončime AIDS spoločne“.

Symbolickým červeným osvetlením sme si v nedeľu 21. mája večer pripomenuli obete AIDS a vyjadrili solidaritu s ľuďmi žijúcimi s HIV+.

Inšpirovali sme sa škótskymi kolegami a pripojili sme sa k International AIDS Candlelight Memorial, ktorá je najväčšou celosvetovou kampaňou v oblasti HIV/AIDS a je organizovaná lokálnymi organizátormi. Tretia májová nedeľa má nielen pripomenúť pamiatku zosnulých na AIDS, ale tiež osudy žijúcich HIV pozitívnych.Tento rok sa uskutočnil vo svete tridsiaty druhý ročník tohto tradičného podujatia.

Na Slovensku od začiatku 21. storočia pozorujeme vzostupný trend vo výskyte nových prípadov HIV infekcie. Len v roku 2016 bolo zaznamenaných 87 nových prípadov čo predstavujem doteraz najvyšší počet prípadov v jednom kalendárnom roku. Jednou z obetí AIDS bol aj krasokorčuliar Ondrej Nepela.

V mene občianskeho združenia DOM SVETLA SLOVENSKO ďakujeme naším partnerom za spoluprácu a ústretovosť pri organizovaní prvého ročníka podujatia LIGHTS UP 2017 na Slovensku.

Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko v Bratislave

Veľvyslanectvo Talianskej republiky v Bratislave

Veľvyslanectvo Spojeného Kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v Bratislave

Reštaurácia UFO watch . taste . groove na Moste SNP

SHANGHAI CLUB Vrútky

APOLLON CLUB Bratislava

Vyjadrujeme Vám svoje „ďakujeme“

Fotogalériu z udalosti nájdete na našich facebookových stránkach.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Podporte nás, Darujte 2 % z daní

Obrázek č. 52

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13