Zapojili sme sa do kampane Európsky týždeň testovania na HIV

V týždni od 21.11 do 28.11.2022 prebiehal Európsky týždeň testovania pod heslom #TestTreatPrevent.

V jeho priebehu sme na našich testovacích Checkpointoch v Bratislave a Nitre otestovali 20 klientov. Celkom naši zdravotníci urobili 20 testov na HIV, 18 testov na Syfilis, 12 na hepatitídu C a jeden na hepatitídu B.

Európsky týždeň testovania ponúka partnerom v celej Európe jedinečnú príležitosť spojiť sa s cieľom zvýšiť povedomie o výhodách včasného testovania na HIV, hepatitídu a STI a podporiť lepší prístup k testovaniu. Do kampane sa zapojilo aj Občianské združenie Dom svetla Slovensko.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13