Zdravie s HIV

So začiatkom nového roku sú spojené nové predsavzatia. Pokiaľ by ste tento rok radi schudli, skoncovali s fajčením alebo sa začali viac hýbať, určite venujte svoju pozornosť novej informačnej brožúrke „ZDRAVÍ S HIV“, ktorú nájdete ako prílohu časopisu POZITIVNĚ alebo elektronicky na webe.

Náš zdravotný stav ovplyvňuje veľké množstvo faktorov. Vzniku mnohých ochorení však môžeme predísť udržiavaním zdravého životného štýlu. Ten zahrňuje stravovanie, pohyb, užívanie návykových látok, psychickú pohodu i sexuálne správanie. Nová brožúrka sa zameriava na všetky tieto okruhy z pohľadu HIV pozitívneho. Uvádza ich do súvislostí s HIV infekciou a ponúka jednoduchý prehľad základných informácií a doporučení o zdravom životnom štýle vrátane praktických rád.

Autorov brožúry zaujíma, ako ste na tom s životným štýlom vy sami. Veľmi by uvítali niekoľko základných informácií prostredníctvom anonymného dotazníka, ktorý nájdete TU. Predom ďakujeme všetkým za poctivé vyplnenie a šírenie ďalej. Na záver nám zostáva popriať vám dostatok nápaditosti pri ceste za zdravým životným štýlom. Nenechajte sa odradiť predchádzajúcimi neúspešnými pokusmi o zmenu- skúste ich skôr vnímať ako skúsenosť, z ktorej sa môžete poučiť. Nezabudnite, že kľuč k zmene a lepšiemu zdraviu držíte vo svojich rukách.

MUDr. Veronika Šikolová.

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13