Živá červená stužka

„AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj nášho Slovenska, aj každého jedného z nás“... Práve preto, sme sa my, učitelia a žiaci Základnej školy, Školská v Handlovej, pri príležitosti svetového dňa boja proti tejto zákernej chorobe, rozhodli zapojiť do kampane Červené stužky a vytvoriť našu vlastnú "Živú" červenú stužku. Dňa 27. novembra sa takmer všetci žiaci našej základnej školy spoločne s učiteľmi, od najmenších až po tých najväčších, v znamení solidarity, obliekli do červených tričiek a spoločne sme sa stretli na multifunkčnom ihrisku školského dvora, ktoré nám pripomína pozitívne trávenie voľného času. Do akcie sa zapojilo 210 detí spolu so svojimi pedagógmi. Touto tvorivou aktivitou sme chceli vyjadriť nielen podporu ľuďom chorým na AIDS, ale aj poukázať na správny postoj k zdraviu a pravé hodnoty života.

Mgr. Lucia Martincová

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13