Mezinárodná tématická sieť pre výmenu skúseností zamestnávania HIV pozitívnych osôb s dôrazom na elimináciu diskrimináce osôb v služobnom pomere

Logo uniformaNa základe skúseností pracovníkov Českej spoločnosti AIDS pomoc bolo zistené, že HIV pozitívny ľudia môžu v Česku aj na Slovensku rýchlo stratiť zamestnanie a nové pracovné uplatnenie hľadajú vzhľadom k spoločenským bariéram veľmi ťažko. Tým sa dostávajú do zlej ekonomickej, sociálnej a spoločenskej situácie. Stávajú sa závislými na podpore štátu, sociálneho systému a neštátnych neziskových organizácií.

Táto situácia sa dotýka aj osôb pracujúcich v tzv služobnom pomere, teda policajtov, hasičov, vojakov, väzenskej služby a záchranných zložiek atď. Preto je vhodné otvoriť túto problematiku k odbornej diskusii. Z týchto dôvodov vznikla "Medzinárodná tematická sieť pre výmenu skúseností v zamestnávaní osôb pozitívnych na HIV" a jej členom je aj občianske združenie Dom svetla Slovensko. Jedná sa o neformálnu skupinu slovenských, českých, poľských a nemeckých vládnych i mimovládnych organizácií a inštitúcií. Činnosť podporil Európsky sociálny fond.

Podrobné informácie nájdete na stránkach projektu www.hiv-uniforma.cz

Logo EU a OPLZZ

UŽITOČNÉ ODKAZY

Hlavný sponzor testovania v Bratislave

Obrázek č. 38

CHECKPOINT HIV

Obrázek č. 15

Hľadáte pomoc psychóloga?

Pre všetkých pacientov je veľmi náročné sa psychicky vyrovnať s chorobou, preto sa v tomto smere nikdy nehanbite vyhľadať odbornú pomoc. Vhodnou a účinnou možnosťou je napríklad psychoterapia pod vedením skúseného psychológa, ktorá pomôže vyrovnať sa s diagnózou, symptómami ochorenia, ale tiež môže pomôcť s riešením vzťahov v rodine alebo intímnych problémoch. Neváhajte sa na nás obrátiť na email zdruzenie.prima.ba@gmail.com

English info

Obrázek č. 8

Brief information about the organization in English

Obrázek č. 39

Firma BRIMO sa rozhodla darovať našej organizácií skladací altánok. Touto cestou by sme sa im chceli poďakovať. Altánok budeme využívať na preventívne aktivity v oblasti HIV/AIDS.

Sme členom Asociácie na ochranu práv pacientov SR

Obrázek č. 13